Συμμετοχή σχολικών ομάδων στο Εθνικό Εκπαιδευτικό Δίκτυο Δράσης με τίτλο: “Κωνσταντινούπολη-Θεσσαλονίκη, μια Εκπαιδευτική Συνύπαρξη – Πολίτες της Πόλης, Έλληνες της Οικουμένης” των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης για το σχολικό έτος 2023-2024

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης και η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης, ως Συντονιστές του Εθνικού Εκπαιδευτικού Δικτύου Δράσης με τίτλο: «Κωνσταντινούπολη-Θεσσαλονίκη, μια Εκπαιδευτική Συνύπαρξη – Πολίτες της Πόλης, Έλληνες της Οικουμένης», σας ενημερώνουν ότι κατά το δεύτερο σχολικό έτος υλοποίησής του (2023-2024) στο Εθνικό Δίκτυο συμμετέχουν 421 σχολικές ομάδες Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, γενικής και ειδικής αγωγής, της Ελλάδας και της Ομογένειας.

Το εν λόγω Δίκτυο ιδρύθηκε από τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης και εγκρίθηκε για διετή λειτουργία, τα σχολικά έτη 2022-2023 και 2023-2024 (αρ. πρωτ.: Φ7/ΕΠ/16776/ 57195/Δ7/24-05-2023 απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.)

Οι συμμετέχουσες σχολικές ομάδες – Μέλη του Δικτύου τη φετινή χρονιά 2023-24 παρουσιάζονται με αλφαβητική κατάταξη κατά βαθμίδα και κατά Διεύθυνση Εκπαίδευσης στον πίνακα που επισυνάπτεται.