Από το ΠΥΣΔΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης καλούνται:

1. Όσοι εκπαιδευτικοί είναι στελέχη εκπαίδευσης και ανήκαν οργανικά στα πρώην Πειραματικά Σχολεία (νυν Π.Π.Σ.), στους οποίους δεν δόθηκε η δυνατότητα να συμμετάσχουν στη διαδικασία αξιολόγησης της ΔΕΠΠΣ για τα ΠΠΣ και με δεδομένο ότι απώλεσαν την οργανική θέση που κατείχαν, τοποθετούνται με τη διαδικασία τοποθέτησης των υπεραριθμιών.
  2. Οι εκπαιδευτικοί του επισυναπτόμενου πίνακα, οι οποίοι χαρακτηρίστηκαν υπεράριθμοι με την αριθμ. 30/05-08-2014 Πράξη του ΠΥΣΔΕ Δυτ. Θεσσαλονίκης

να υποβάλουν δήλωση τοποθέτησης σε συγκεκριμένες σχολικές μονάδες της ίδιας ομάδας, στις οποίες υφίστανται οργανικά κενά και, όπου αυτό δεν είναι δυνατόν, σε κενές οργανικές θέσεις σχολικών μονάδων όμορης ομάδας της ίδιας περιοχής μετάθεσης. Οι δηλώσεις τοποθέτησης θα πρέπει να κατατεθούν στο Πρωτόκολλο της ΔΔΕ Δυτ. Θεσσαλονίκης έως και την Πέμπτη 7-8-2014.

Περισσότερες πληροφορίες στο επισυναπτόμενο έγγραφο (Ανακοίνωση για δηλώσεις).

Για διευκόλυνση των εκπαιδευτικών δηλώσεις τοποθέτησης θα γίντονται δεκτές και με φαξ στο 2310-640265, με επιβεβαίωση λήψης στο 2310-605703.