Από το ΠΥΣΔΕ Δυτ. Θεσσαλονίκης γίνεται γνωστό ότι οι αιτήσεις αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ μπορούν να περιλαμβάνουν και λειτουργικά κενά που δίνονται ως ομάδες σχολείων. Οι εκπαιδευτικοί που έχουν ήδη καταθέσει δήλωση τοποθέτησης σε συγκεκριμένες σχολικές μονάδες και επιθυμούν να την τροποποιήσουν, μπορούν να το κάνουν εντός της προθεσμίας που έχει δοθεί για την κατάθεση αιτήσεων και δηλώσεων τοποθέτησης (έως την Τετάρτη 14-10-2015 και ώρα 14:00). Για την τροποποίηση της δήλωσης τοποθέτησης στο ΠΣ (http://srv-dide-v.thess.sch.gr/aitisi) θα χρειαστεί ο κωδικός επανασύνδεσης που είναι τυπωμένος στην αρχική δήλωση τοποθέτησης (σε περίπτωση που δεν είναι διαθέσιμος, οι εκπαιδευτικοί μπορούν να καλούν στο 2310-640261).

Η επιλογή λειτουργικού κενού το οποίο είναι ομάδα σχολείων θα γίνεται δηλώνοντας μόνο το 1ο σχολείο της ομάδας.

Επίσης, τροποποιείται ο πίνακας λειτουργικών κενών ως ακολούθως:

1. Αφαιρείται λειτουργικό κενό ΠΕ09 στο 3ο ΓΕΛ Αμπελοκήπων
  2. Προστίθεται λειτουργικό κενό ΠΕ09 στο 1ο ΓΕΛ Νεάπολης
  3. Προστίθεται λειτουργικό κενό ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ στο 4ο Γ/Σ Σταυρούπολης
  4. Τροποποιείται το λειτουργικό κενό ΠΕ03 στο 4ο ΓΕΛ Σταυρούπολης (από -29ω σε -20ω)
  5. Αφαιρείται το λειτουργικό κενό ΠΕ33 στο 3ο ΓΕΛ Σταυρούπολης
  6. Τροποποιείται το λειτουργικό κενό ΠΕ02 στο 3ο ΓΕΛ Σταυρούπολης (από -37ω σε -58ω)
  7. Προστίθεται λειτουργικό κενό ΠΕ33 στο 1ο ΓΕΛ Σταυρούπολης
  8. Τροποποιείται το λειτουργικό κενό ΠΕ02 στο  1ο ΓΕΛ Σταυρούπολης (από -50ω σε -29ω)